(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

9. in 10. aprila je na Otočcu potekalo državno šahovsko prvenstvo. V soboto so se med seboj pomerile ekipe fantov in deklet do 12 let. Naši učenci: Nik Deželak, Tadej Dimec, Tristan Ancelj in Jakob Rihter so se med 34 ekipami uvrstili na odlično 4. mesto.

DSC03237

V nedeljo sta tekmovali dve ekipi naših fantov. Prvo so sestavljali tretješolci Rok Košič, Tilen Drama in Luka Kitak, ki so med 26 sodelujočimi ekipami osvojili 3. mesto v državi. Čestitke, fantje!

20160410_111914

20160410_144715

20160410_144840

V drugi ekipi so igrali Jakob Gobec, Vid Koritnik in Lukas Ancelj. Tudi ti so se razveselili dobre uvrstitve,  13. mesta v državi.

20160410_104225

Popoldne je potekalo še posamično tekmovanje za učence do 9 let. Vseh šest naših učencev se je v močni konkurenci borilo za uvrstitev na najvišja mesta. Najbolje se je uvrstil Tilen Drama, ki si je z dobro igro priigral 6. mesto, sledila sta mu Rok Košič z 11. in Luka Kitak s 24. mestom.

20160410_190109

Med učenci do 7 let se je naš prvošolec Lukas Ancelj uvrstil na 3. mesto v državi.

Vsem fantom čestitamo za izvrstno zastopanje šole na državnem tekmovanju.